Logobaşlık logosu


"Anne Sütü Teşviki Ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı"
Resimler için tıklayınız


BEBEK DOSTU ALTIN İL OLAN ÇANAKKALEMİZDE; Bebek Dostu Hastanelerimizde eğitimlerin güncellenmesi ve çalışmaların devamlılığının sağlanarak personellerimizin konu ile ilgili farkındalığının arttırılması amacı ile Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ve Halk Sağlığı Müdürlüğümüzce İlimizdeki yataklı sağlık kuruluşlarında 32 görevli personelin katılımlarıyla 7-8-9 Nisan tarihlerinde Devlet Hastanesi Eğitim Salonumuzda 3 gün 18 saatlik bir eğitim programı düzenlenmiştir. Program sonunda İl Halk Sağlığı Müdürü Dr.Burhan KÜTÜK, Çanakkale Devlet Hastanesi Başhekimi ve Hastane Yöneticisi Uz.Dr.Nazır ÇOBAN ,Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar, Programlar ve Kanser Şube Müdürü Dr.Ümmühan KAHYAOĞLU,Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Nuray AKKOYUN tarafından eğitim alan personellere katılım belgeleri verilmiştir.
Bu haber 14-04-2014 tarihinde eklendi veya güncellendi.
Toplam okunma sayısı: 141“ 21 – 28 Nisan Ebeler Haftası ” Etkinliği
Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürümüz, Nuray AKKOYUN; “ 21 – 28 Nisan Ebeler Haftası ” münasebetiyle hastanemizde görev yapan Ebe ve Hemşirelerle birlikte İstanbul’u gezdiler.
İstanbul Gezisi ile ilgili resimler için tıklayınız


Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürümüz, Nuray AKKOYUN; “ 21 – 28 Nisan Ebeler Haftası ” münasebetiyle hastanemizde görev yapan Ebe ve Hemşirelerle birlikte İstanbul’u gezdiler.

Nuray AKKOYUN; “Hastanemizde yaptıkları hizmetler ile sağlıklı toplumların oluşmasında büyük katkıları olan ve özveriyle çalışan tüm ebelerin Ebeler Haftası’ nı kutluyorum, başarı ve mutluluklar diliyorum. Etkinliğimize katılan, Hastanemizin Hasta Hizmetleri ve Sağlık Otelciliği Müdürü Emine UĞURLU ve desteklerini eksik etmeyen hastane yönetimimize tekrar teşekkür ederim” dedi.

Bu haber 13-04-2014 tarihinde eklendi veya güncellendi.
Toplam okunma sayısı: 177Hastane Personelimize Afetlere Karşı Eğitim verildi ve Yangın Tatbikatı Yapıldı
Hastane Personelimize Afetlere Karşı Eğitim verildi ve Yangın Tatbikatı Yapıldı
Yangın Tatbikatı ile ilgili resimleri için tıklayınız


Hastanemiz bahçesinde, yangınlara karşı gerekli tedbirlerin alınması, araç, gereç, malzeme temini ve bu konuda eğitim ve tatbikatların eksiksiz uygulanması ve takip edilmesi yasa gereğince çıkabilecek olası yangınların istenmeyen can ve mal kayıplarına yol açmaması, personelin yangın konusunda bilinçlendirilmesi ve yangın cihazlarının nasıl kullanılması gerektiği konusunda bir yangın tatbikatı yapıldı. Yangın Tatbikatına, Hastane çalışanlarından çok sayıda yönetici ve personel katıldı.

Sivil Savunma Uzmanı A.Aziz SAMĞAR gözetiminde hastanemiz bahçesinde gerçekleştirilen “Yangın Söndürme Tatbikatın da, personele olası çıkabilecek bir yangına karşı nasıl müdahale edileceği husunda bilgi verildi.

Daha sonra Hastane bahçesinde gerçek bir yangın çıkarılarak, tatbikata katılan personelden bazıları yangın söndürme tüpleri ile ateşe başarı ile müdahale ettiler. Tatbikata katılarak deneyim kazanmaya çalışan sağlık personeli ile özel güvenlik personeli, olası çıkacak bir yangına nasıl müdahale edeceklerini, yangın tüpünün kullanımı ile Yangın söndürme tekniklerini uygulamalı olarak görme imkânı buldular.

Hastanemiz Sivil Savunma Uzmanı A.Aziz SAMĞAR yapılan bu tatbikatların amacının, olası bir yangına zamanında ve hızlı bir şekilde, yangına nasıl müdahale edileceği hususunda personeli bilinçlendirmek ve eğitmek olduğunu ve tatbikatında başarılı bir şekilde tamamlandığını söyledi.
Bu haber 01-01-2014 tarihinde eklendi veya güncellendi.
Toplam okunma sayısı: 2604TABURCU OLAN HASTAMIZI ZİYARET ETTİK
Ziyaret ile ilgili resim için tıklayınız


Türkiye Kamu Hastaneler Birliği’nin “90 Gün “çalışması çerçevesinde Başhekim Yardımcısı Dr. Cevat BAYRAKTAR, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Nuray AKKOYUN, Hasta Hizmetleri ve Sağlık Otelciliği Müdürü Emine UĞURLU, Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Duygu EROL Hastanemizin Çocuk Servisinden taburcu olan Anıl Efe MANDACI’yı evinde ziyaret etti. Anıl’ın annesi Burcu hanım yapılan ziyaretten çok memnun kaldıklarını ve her geçen gün daha iyi olduğu hastane çalışanlarına da verdikleri iyi hizmetlerden dolayı teşekkür ettiklerini dile getirdiler.

24/12/2013 Bsn. ve Halkla İliş. Sor.: D. EROL
Bu haber 24-12-2013 tarihinde eklendi veya güncellendi.
Toplam okunma sayısı: 1523Hastanemizde Afet Planı Kapsamında Deprem Tatbikatı Başarıyla Gerçekleştirildi
Deprem Tatbikatı ile ilgili resimler için tıklayınız


Hastanemizde düzenlenen deprem tatbikatı gerçeğini aratmadı. Senaryo gereği hastanede çıkan yangın söndürülüp, bina tahliye edildi, yaralılar kurtarılarak, ilk müdahaleleri yapıldı.
Hastanemiz’de, Afet Planı kapsamında gerçekleşen tatbikatta Çanakkale Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ile Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE) ve 112 Acil Sağlık ekipleri görev aldı. Senaryo gereği ilk olarak deprem nedeniyle, hastanede çıkan yangın personel ve özel güvenlikçiler tarafından söndürüldü. Bu sırada yangın merdiveninden hastalar hastane bahçesindeki çadıra tahliye edilirken, sağlık ekipleri yaralılara müdahale etti. Daha sonra hastane içerisine giren ekipler, asansörde mahsur kalan yaralıları kurtardı. Ardından da üroloji ve kbb servisinde odada çıkan yangın ve patlama sonucu mahsur kalan,üzerine dolap devrilen hastane personeli AFAD ve UMKE görevlilerince sıkıştıkları yerden çıkarılmaya çalışıldı. Kurtarılan personel itfaiyenin merdiven aracıyla binanın üçüncü katından alınıp, hastane bahçesinde hazır bekletilen sağlık ekiplerine teslim edildi.
Çanakkale Devlet Hastanesi Yöneticisi Uzm. Dr. Nazır Çoban, gerçekleştirilen tatbikatın eldeki imkanlar çerçevesinde afetlere karşı mümkün olabilecek en yüksek düzeyi yakalamada bir yol haritası ve eksikleri giderme anlamında önemli olduğunu söyledi. Çanakkale Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ile Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE) ve 112 Acil Sağlık ekiplerine teşekkür etti.24/12/2013 Bsn. ve Halkla İliş. Sor.: D. EROL
Bu haber 24-12-2013 tarihinde eklendi veya güncellendi.
Toplam okunma sayısı: 1994SAĞLIK TURİZMİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI
Tıbbi Hizmetler Başkanımız Uz. Dr. İsmail Temiz tarafından,
Değerlendirme Toplantısı ile ilgili resimler için tıklayınız


Genel Sekreterliğimiz Tıbbi Hizmetler Başkanlığı’nca; Tıbbi Hizmetler Başkanımız Uz. Dr. İsmail Temiz tarafından, hastane idarecilerine, sorumlu doktor ve sorumlu hemşirelerin katılımlarıyla Sağlık Turizmi değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.


Toplantıda, sağlık turizminde Genel Sekreterliğimizin ve bağlı sağlık birimlerimizin yapılanma, görev ve sorumlulukları, sağlık turizmi ve turist sağlığı, sağlık turizminde 112 hizmetlerinin rolü, sağlık turizminde provizyon ve fatura uygulamaları, Sağlık Turizminde personel ve otelcilik hizmetleri konularında sunumlar yapıldı. Katılımcılarla soru cevap bölümünde sağlık turizmindeki güzel uygulamalar ve sorunlar üzerinde karşılıklı görüşmeler yapıldı.


Sonuç olarak gerek sağlık turizmi gerekse turist sağlığı ile ilgili konularda tarihi, kültürel ve sosyal dokusuyla marka kent olan Çanakkalemiz’de sağlık turizmi alanında da ciddi çalışmaların yapılması planlanarak dilek ve temennilerle sağlık turizmi toplantısı sona erdi.

24/12/2013 Bsn. ve Halkla İliş. Sor.: D. EROL
Bu haber 24-12-2013 tarihinde eklendi veya güncellendi.
Toplam okunma sayısı: 1440ORGAN BAĞIŞI PROGRAMI ve ÖDÜL TÖRENİ

Çanakkaleliler adına Çanakkale Devlet Hastanesi’ne ve Uzm. Dr. Azem ÜLKܒye Türkiye’nin En Büyük Ödülü Verildi...

Ödül Töreni ile ilgili resimler için tıklayınız


Çanakkale Devlet Hastanesi’nde görev yapan Uzm. Dr. Azem ÜLKÜ, Hemşire Gönül PINARCIOĞLU ve Hemşire Emine KARAKAYA’dan oluşan “Organ Bağışı ve Organ Nakli Koordinatörleri” Türkiye’nin en iyi ekibi olarak Sağlık Bakanımız tarafından ödüllendirildi.

Yaklaşık 12 yıldan beri görev yapmakta olan Dr. Azem ÜLKÜ ve ekibi bugüne kadar “Beyin Ölümü” gerçekleşen 104 aile ile görüştü. Yakınının vefatı ile yıkılan ailelerden 44’ü tarifi mümkün olmayan acılarına rağmen hiç tanımadıkları başka hayatları, yaşama bağlamak için “Organ Bağışı” yaptılar ve doğru bir kararla kısmen acılarını hafiflettiler. Acıların paylaştıkça azaldığını, sevinçlerin paylaştıkça arttığını çok iyi bilen Çanakkale insanı sayesinde 200 den fazla insan sağlığına kavuştu ve hayata tutundu. Bu büyük fedakarlık neticesinde yüzlerce aile ve onların yakınları da bu sevinci yaşadı. Onların çoğu birbirlerini tanımıyorlar ve nerede olduklarını bile bilmiyorlar. Bildikleri bir şey var; kaybettikleri yakınının böbreği ile birisi diyalize gitmekten kurtuldu, nefes alamayacak iken şimdi nefes alan birisi var, başka birisi yürüyemeyecek haldeyken yeni kalbi ile koşuyor ya da karaciğer yetmezliğinden ölmek üzere iken şimdi yaşıyor.

Son üç yıl içinde 29 aile bu önemli karara imza attı. Çanakkale’de 29 ailenin bu kutsal kararına Sağlık Bakanlığımız duyarsız kalmadı. Bu ailelerin Organ Bağışında bulunabilmeleri için yol gösteren ve Sağlık Bakanlığımızın iltifatına mazhar olan Çanakkale Devlet Hastanemiz adına Yöneticimiz Uzm. Dr. Hakan ÇETİN ile Koordinasyon ekibinin sorumlusu Uzm. Dr. Azem ÜLKܒyü büyük bir tören ile ödüllendirdi.

PROGRAM ve ÖDÜL TÖRENİ

03-09 Kasım 2013 tarihleri arasında “Organ Bağışı Haftası” olarak etkinlikler düzenlenen programın bu yılki ev sahibi Sağlık Bakanlığı oldu. “Her Bağış Yeni Bir Hayattır” sloganı ile Ankara’da Congresium toplantı salonunda ikibinbeşyüz kişinin katıldığı toplantıda Sağlık Bakanımız Dr. Mehmet MÜEZZİNOĞLU, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet GÖRMEZ, Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. İrfan ŞENCAN, Türkiye’nin tüm Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterleri, ödül alacak 5 Hastanenin Yöneticileri, 9 Bölge Koordinasyon Merkezi sorumluları, çok sayıda Organ Nakli Koordinatörü, Organ Bağışı yapan 18 aile (her BKM den ikişer aile), organ bekleyen bazı hastalar ile çok sayıda katılımcı vardı. Çanakkale Devlet Hastanesi adına Uzm. Dr. Hakan ÇETİN, Organ Nakli Koordinatörleri Uzm. Dr. Azem ÜLKÜ, Hemşire Gönül PINARCIOĞLU, Hemşire Emine KARAKAYA katıldılar.
Çanakkale Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterimiz Op. Dr. Kenan ELİUZ da program boyunca ekibini yalnız bırakmayıp yanlarında olarak Türkiye’nin en başarılı ilinin bu başarıyı nasıl yakaladığı sorusuna cevap vermiş oldu.

Programın ödül töreninde Türkiye’nin en iyi çalışan 5 Hastanesi’nin Yöneticisi ve Koordinatörü başarı sırası ile sahneye davet edildiler. İlk olarak davet edilen Çanakkale Devlet Hastanesi Yöneticisi Uzm. Dr. Hakan ÇETİN ile Organ Nakli Koordinatörü Uzm. Dr. Azem ÜLKÜ için ayrı ayrı hazırlanan plaketler Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Mehmet MÜEZZİNOĞLU tarafından verildi.

Törenin ardından Türkiye’nin değişik Hastanelerinde görev yapan Organ Nakli Koordinatörlerine yönelik Eğitim ve Forum programı düzenlendi. Forum programında bir konuşma yapan Sağlık Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Uzm. Dr. Arif KAPUAĞASI da konuşmasının bir bölümünde diğer koordinatörlere Çanakkale Devlet Hastanesi’nin çalışma modelini incelemeleri ve bu çalışma modelinden yararlanmalarını ifade etti.
Tören ve eğitim programları 04 Kasım 2013 saat 16.30 da sona erdi.


05/11/2013 Bsn. ve Halkla İliş. Sor.: D. EROL
Bu haber 26-11-2013 tarihinde eklendi veya güncellendi.
Toplam okunma sayısı: 1911Hastanemizde Öz Değerlendirme Toplantısı Yapıldı
Devlet Hastanesi yöneticileri ve sorumlu personelleri, Kalite Birimi tarafından düzenlenen Yönetimi Gözden Geçirme Toplantısı’nda buluştu.
Öz Değerlendirme Toplantısı ile ilgili resimler için tıklayınız


Devlet Hastanesi yöneticileri ve sorumlu personelleri, Kalite Birimi tarafından düzenlenen Yönetimi Gözden Geçirme Toplantısı’nda buluştu. Toplantıda Sağlık Bakanlığı tarafından yapılacak denetim öncesi yapılan faaliyetler gözden geçirildi.

Hizmet Kalite Standartları gereği yılda 2 kez yapılması gereken Yönetimi Gözden Geçirme Toplantılarının ikincisi gerçekleştirildi. Devlet Hastanesi Eğitim Salonu’nda düzenlenen toplantıya Hastane Yöneticisi Uz. Dr. Hakan Çetin, Başhekim Uz. Dr. Nazır Çoban, Başhekim Yardımcıları, Sağlık Bakım Hiz. Müdürü, İdari ve Mali Hizmetler Müdürü, Hasta Hiz. ve Sağlık. Otel. Müdürü birimlerden sorumlu tüm hekimler, sorumlu hemşireler ve diğer idari kadro çalışanları katıldı.

Toplantıda 2013 yılının ikinci altı ayında belirlenen Hastane Ana Hedefleri gözden geçirilirken, Birim Hedefleri Analizi, 2013 2. Dönem Öz Değerlendirme Süreci, İndikatör Analizleri, Düzeltici Önleyici Faaliyetler, Eğitim Biriminin Çalışmaları, Hasta ve Çalışan Memnuniyet Oranları, Güvenlik Kodları Analizi gibi konularda hastane personeline bilgi verildi. Ayrıca 1 Ekim – 31 Aralık arasındaki dönemi kapsayan periyotta Sağlık Bakanlığı tarafından yapılacak olan denetimle ilgili yapılması gerekenler anlatıldı.
Devlet Hastanesi Yöneticisi Uz. Dr. Hakan Çetin geçen yıl Özdeğerlendirme sonucunda Bakanlık tarafından 92 puan aldıklarını bu yıl da geçen yıl alınan puanı korumak ve üzerine çıkmak için canla başla çalışacaklarını söyledi.24/10/2013 Bsn. ve Halkla İliş. Sor.: D. EROL
Bu haber 24-10-2013 tarihinde eklendi veya güncellendi.
Toplam okunma sayısı: 4039KURBAN BAYRAMI KUTLAMA MESAJI
Kurban Bayramı’ nın ülkemize ve dünyaya barış, kardeşlik ve mutluluklar getirmesini diliyor, Çanakkaleli vatandaşlarımızın ve mesai arkadaşlarımın Kurban Bayramı’nı kutluyor, sağlık ve esenlikler diliyorum.
Devlet Hastanesi Hastane Yöneticisi Hakan Çetin Kurban Bayramı münasebetiyle; kutlama mesajı yayınladı.

En önemli dini günlerimizden biri olan Kurban Bayramı’nı idrak etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bayramda yoğun olarak yaşadığımız bu güzellikleri ve millet olarak sahip olduğumuz güzel hasletleri hem gelecek kuşaklara aktarmamız, hem de bayramların haricinde de yaşamamız son derece önemlidir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Kurban Bayramı’ nın ülkemize ve dünyaya barış, kardeşlik ve mutluluklar getirmesini diliyor, Çanakkaleli vatandaşlarımızın ve mesai arkadaşlarımın Kurban Bayramı’nı kutluyor, sağlık ve esenlikler diliyorum.
Bsn. ve Halkla İliş. Sor.: D. EROL

Bu haber 17-10-2013 tarihinde eklendi veya güncellendi.
Toplam okunma sayısı: 2845TOPLUM RUH SAĞLIĞI MERKEZİNDEN ANLAMLI PROGRAM
Çanakkale Devlet Hastanesine bağlı Toplum Sağlığı Merkezi tarafından 18 Mart Üniversitesi Süleyman Demirel Konferans Salonunda Sempozyum yapıldı.
Çanakkale Devlet Hastanesine bağlı Toplum Sağlığı Merkezi tarafından 18 Mart Üniversitesi Süleyman Demirel Konferans Salonunda Sempozyum yapıldı.
Sempozyuma, Cumhuriyet Başsavcı Salih ÇOKAL Çanakkale Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği Tıbbi Hizmetler Daire Başkanı Uzm. Dr. İsmail TEMİZ, Çanakkale Devlet Hastanesi Yöneticisi Uzm. Dr. Hakan ÇETİN, Başhekim Uz. Dr. Nazır ÇOBAN ve davetliler katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan açılış töreni protokol konuşmaları ile devam etti.
Konuşmaların ardından program, kokteyl Toplum Ruh Sağlığı Merkezi'nde üretilen ürünlerin yer aldığı sergi gezilerek Türk Tasavvuf Musikisi'nin eşsiz dinletisiyle sona erdi.

Bsn. ve Halkla İliş. Sor.: D. EROL
Bu haber 30-09-2013 tarihinde eklendi veya güncellendi.
Toplam okunma sayısı: 2669ORGAN BAĞIŞINA MOTOSİKLETLİ FARKINDALIK
Çanakkale, 'Organ bağışlarımızla umudunu kaybedenlere umut olmak üzere yola çıkıyoruz' sloganıyla Ankara'dan start veren motosikletlilere ev sahipliği yaptı.
Çanakkale, 'Organ bağışlarımızla umudunu kaybedenlere umut olmak üzere yola çıkıyoruz' sloganıyla Ankara'dan start veren motosikletlilere ev sahipliği yaptı.

Ankara'dan yola çıkan motosikletliler, Kocaeli, İstanbul ve Tekirdağ'dan sonra Çanakkale'ye ulaştı. Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törende, Çanakkale'de bugüne kadar organları bağışlanan bu örnek kişilerin yakınlarına TMF tarafından hazırlanan küçük bir “Anı Plaketi” takdim edildi.

Programa Çanakkale Sağlık İl Müdür Yardımcısı Dr. Tuğba KÜÇÜK, Çanakkale Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği Tıbbi Hizmetler Daire Başkanı Uzm. Dr. İsmail TEMİZ, Çanakkale Devlet Hastanesi Yöneticisi Uzm. Dr. Hakan ÇETİN, T.C. Sağlık Bakanlığı Organ Nakli ve Organ Bağışı Bursa Bölge Koordinasyon Merkezi (BKM) sorumlusu Dr. Yavuz Selim ÇINAR da programa katılmak üzere Bursa’dan şehrimize geldi. Organ Bağış Koordinatörleri, Uz. Dr. Azem ÜLKÜ, Hemşire Gönül PINARCIOĞLU, Emine KARAKAYA, organlarını bağışlayarak ölümsüzleşen merhum ve merhumelerin ailesi katıldı.

Organ Nakli Bursa Koordinasyon dairesi Sorumlusu Dr. Yavuz Selim Çınar konuşma yaparak; “Böyle bir etkinliğe imza atan TMF yetkililerine çok teşekkür ediyorum, böyle bir turun Çanakkale’den, bölgemizden geçmiş olması bizler açısından son derece önemlidir. Çanakkale Organ naklinde gerek bölgemizde gerekse Türkiye’de örnek illerden bir tanesidir. Çanakkale’de Organ Nakli derken akla Dr. Azem Ülkü gelir ben kendisine bırakıyorum mikrofonu” dedi. Dr. Azem Ülkü yaptığı konuşmada; “bu çok anlamlı organizasyonu gerçekleştiren herkese teşekkür ediyorum. Bizi Organ Nakli konusunda en çok çalışmaya teşvik eden Çanakkale Halkının duyarlılığıdır. Hakikatten insanlarımıza çok fazla bir şey anlatmıyoruz, ‘başka bir insanın hayatını kurtarmak ister misiniz, organları bağışlamak ister misiniz?’ diye sorduğumuzda Çanakkale Halkı için yeterli oluyor. Bu bizim başarımız değil, bütün bu düşünceleri insanlara aktaran çalışma arkadaşlarımızın başarısı, Organ naklinin önemini halkımıza anlatan basınımızın başarısıdır. Ben şu ana kadar başkalarına hayat veren, yakınlarının organlarını bağışlayarak yüzlerce insana ikinci bir şans veren bağışçılarımıza da ayrıca teşekkür ediyorum dedi.

Konuşmanın ardından, organ bağışı konusuna dikkat çekmek için tura katılanlar motosikletleriyle Cumhuriyet Meydanı'nda bir kortej oluşturup kordon boyu turu yaptı.

Bsn. ve Halkla İliş. Sor.: D. EROL
Bu haber 30-09-2013 tarihinde eklendi veya güncellendi.
Toplam okunma sayısı: 2964Aşıyla Hastalıkları Aşıyoruz
Hepatit Hastalığına Son
Türkiye aşı programını genişleterek uyguluyor. Bu yıl Hepatit A aşısının çocukluk dönemi aşı takvimine eklenmesiyle, mücadele edilen hastalık etkeni sayısı 12’ye yükseliyor…
Konuyla ilgili Basın Açıklaması
Bu haber 21-11-2012 tarihinde eklendi veya güncellendi.
Toplam okunma sayısı: 6018ACİL ANGİO VE BYPASS
Ambulans Uçağımız Görevdeydi
Haftasonu Gökçeada ilçesinde ağır bir kalp krizi geçirerek ambulans helikopterimizle Hastanemize getirilen ve bu esnada kalbi duran Yunan vatandaşı hastamız, reanimasyon servisimizde yapılan tedavisi sonrası durumu stabilleştikten sonra Ailesi ve kendisinin de isteği ile Bakanlığımıza ait ambulans uçakla Selanikte bulunan Kalp Cerrahisi merkezine sevk edildi
Gökçeada'da hafta sonu kalp krizi geçiren Yunanistan vatandaşı hastamız acil olarak ambulans Helikopterimizle hastanemize getirilmiştir.
Çanakkale'ye intikal esnasında da hastanın kalbinin durduğu anlaşılarak yaklaşık 8-10 dakika kalp masajı ve gerekli diğer işlemler yapılarak hasta yeniden hayata döndürülmüştür.
Hastanemiz reanimasyon ünitesine yatırılan hasta solunum cihazına bağlanarak gerekli tedavisi sağlanmıştır.
Yapılan tedavilerin ardından genel durumu stabilleşen hastamız solunum cihazından çıkarılarak uyandırılmıştır.
Geçirmiş olduğu ağır Myokard enfarktüsü nedeniyle hemen angiografi ve ardından da uygun bulunursa by-pass ameliyatı olması gereken hastamızın İstanbulda bulunan Kalp Cerrahi merkezlerimizden birisine sevki kararlaştırılmıştır.
Selanikte Nöropsikiatr olarak çalışmakta olan hastamızın ve ailesinin de isteği ile Selanikte bulunan Bir Kalp Cerrahisi merkezine Sağlık bakanlığına ait ambulans uçakla sevk edilmiştir.
Bu haber 09-06-2011 tarihinde eklendi veya güncellendi.
Toplam okunma sayısı: 8939Bakanlığımızın Manavgatta yapılan semineri
Personelimize başarılar diliyoruz.
Hastenemizde çalışan hizmetli arkadaşlarımız, Sağlık Bakanlığının Antalya Manavgatta düzenlediği seminere katılmışlardır.
Hizmetli kadrosunda yer alan
Suat Özen
Mehmet Erken
İsmail Çelik
ilhan Akaman
Nebiye Özek
ve Kadriye Erbil'e görevde yükselme sınavında başarılar dileriz.
Seminerle ilgili diğer resimlere Albüm Bölümünde
Bu haber 23-03-2010 tarihinde eklendi veya güncellendi.
Toplam okunma sayısı: 11518Başbakanlıktan Hastanemize Teşekkür Belgesi
İnsan Hakları Kurulunca En iyi Kamu Kurumu seçilen Çanakkale Devlet hastanesi Başbakanlıktan Teşekkür Belgesi aldı.
İnsan Hakları Kurulunca En İyi Kamu Kurumu Seçilen Çanakkale Devlet Hastanesine Başbakanlık tarafından gönderilen Teşekkür Belgesi verildi.
Teşekkür belgesi Valimiz Sayın Abdülkadir Atalık tarafından Baştabip Kenan Eliuz'a verilirken, Valimiz İnsan Haklarına saygı ve anlayışına uygun davranan kişi ve kurumların davranış ve uygulamalarının ödüllendirilmesi amacıyla bu ödülün verildiğini belirtti.
Bu haber 14-03-2010 tarihinde eklendi veya güncellendi.
Toplam okunma sayısı: 15894SAĞLIK BAKANLIĞI TARAFINDAN ÇANAKKALE’YE GÖNDERİLEN AMBULANS HELİKOPTER GÖREVE BAŞLADI
Helikopterimiz Çanakkale'de
360 derece Resimler için tıklayınız

Helikopterimizin Karşılanması ile ilgili resimleri için tıklayınız

Bahattin ve Huriye Demircioğlu Ek Binamızın bahçesinde yapımı tamamlanan Helikopter Pistine akşam saatlerinde iniş yapan ambulans helikopteri Valimiz Abdülkadir Atalık, Adalet ve Kalkınma Partisi Çanakkale Milletvekilleri Mehmet Daniş ve Müjdat Kuşku, Sağlık İl Müdür Vekili Halil Özbodur, Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Kenan Eliuz ve hastane personeli çiçeklerle karşıladı.
Ankara’dan 2,5 saat süren yolculuğun ardından saat 17.00 sıralarında Çanakkale’ye ulaşan ambulans helikopter Bahattin ve Huriye Demircioğlu Ek Binamız üzerinde bir tur atıktan sonra 625 metrekarelik alan üzerinde yapılan piste iniş yaptı. Pilotlar Gürhan Özdoğan ve Mücahit Doyuk’a Çanakkale’ye hoş geldin dileklerini ileten Valimiz Abdülkadir Atalık ve Hastanemiz Başhekimi Dr. Kenan Eliuz daha sonra pilotlardımızdan bilgi aldı.
Helikopterin inişinin ardından bir açıklama yapan Valimiz Abdülkadir Atalık, sağlıkta dönüşüm başladığı zaman bunun en önemli ayaklarından birisinin 112 yardım konusunun organizasyonu olduğunu belirterek, “Bu konuda dünyada kabul edilen standartlar 50 bin nüfuslu yerlere ambulans verilmesiydi. Sağlık Bakanlığı'da 50 bin nüfusa bir ambulans olacak diye kendine hedef koydu. Yerleşim yerlerinde 10 dakikada, kırsal kesimlerde de 30 hastaya ulaşacağız diye kendine hedef çizdi. Bunlar dünyanın gelişmiş ülkelerinin benimsediği standartlar. Nitekim bunlar ülkemizde büyük ölçüde sağlandı. Bizde Çanakkale’de artık çok önemli bir aksilik olmazsa il merkezinde 10 dakikada, kırsalda ise 30 dakikada kara amlubansı ile hastaya ulaşır seviyeye geldik. Bunlara daha sonra deniz ambulansı da eklendi. Ardından Türkiye’nin şartları düşünülerek karlı bölgeler için özellikle doğu için paletli ambulanslar gibi ekstra durumlar düşünülüp hayata geçirildi. Bunun en son safhası da hava ambulansıydı. 15 merkezde 17 hava ambulansı hedeflenmişti. Bunlarda bugün devreye girmiş oldu. Bunun ardından 2 tane de uçak ambulansın alımı yapılacak. Dolayısı ile kara, deniz ve hava gibi hastanın ihtiyacı olan sistem kurulmuş oldu" dedi.

Hastanın hastalığının bilinmesi halinde sevklerin daha iyi yapılabileceğini de belirten Valimiz Atalık, "Bunun bir adım ötesi de hastanın bilinecek bir merkeze direk sevki olacak. Bir vatandaş 112 merkezi aradığı zaman hastalığına göre gerekirse başka şehirde de olsa gideceği hastanenin de tespit edilerek oraya organize şekilde sevkinin sağlanması olacak. Yani bir hasta asla hastane hastane dolaşmadan tedavi olacağı hastaneye ulaşması hedefleniyor. Buda kademe kademe sağlanıyor. Özel Hastaneler, Tıp Fakülteleri, Devlet Hastaneleri arasında bu bağlantı sağlanmaya çalışılıyor. Sağlıkta dönüşümün önemli bir ayaklarından birisi olan 112 Acil sağlık sisteminin kurulmasında önemli bir safha geçilmiş oldu. Biz il olarak böyle bir hizmetten faydalandığımız için çok memnunuz” dedi.

Pilot Gürhan Özdoğan ise helikopterin ambulans maksatlı bir helikopter olduğunu belirterek, “Sağlık Bakanlığı’nın Türkiye çapında yapmış olduğu 17 helikopterden bir tanesi. A-109-E dediğimiz bir model. Ambulans helikopterde 2 pilot, 1 doktor ve bir paramedik görev yapacak. Yaklaşık olarak hava 2,5 saat kalıyor. Sürati 250 kilometreyi buluyor. 500 kilometrelik bir saha içinde hareket edebiliyor. Özellik olarak diğer helikopterlerden farkı adalara uçuşlarda herhangi bir sebeple olağanüstü durumda deniz üzerine iniş yaptığında yan taraflarda bulunan flogları açılarak su üstünde belirli bir süre kalabiliyor. Buda içinde bulunanların bir süre hayatta kalmalarına olanak sağlıyor. Bu helikopter sıfır yeni yapılan bir helikopter. İnşallah Çanakkalelilere hizmet verecek . Özellikle acil hastaların hastanelere sevki konusunda yardımcı olacak” dedi.

Helikopter firmasının yapımını üstlendiği ve halen inşaatı devam eden hangar ve yönetim merkezinin imşaatı bitinceye kadar helikopter Çanakkale havaalanında konuşlandırılacak sonrasında kendi hangarında yer alacak.
Pilot Gürhan Özdoğan, “Gündoğumundan günbatıma kadar hizmet verecek helikopterimizde pilot olarak benim dışımda Mücahit Doyuk ve Uğur Çakmak, Doktor olarak İlgin Peker ve Yonca Yiğit, Paramedik olarak Ergin Çevik ve Ersoy Sevindik, teknisyen olarak da Ahmet Şahin görev yapacaklar” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Başhekimimiz Dr. Kenan Eliuz ve İl Sağlık Müdür Vekili Dr.Halil Özbodur Heikopter ile Çanakkale üzerinde kısa bir tur attıktan sonra hangar inşaatının tamamlanmasına kadar Helikopterin konuşlanacağı havaalanına uçtular.
Bu haber 14-03-2010 tarihinde eklendi veya güncellendi.
Toplam okunma sayısı: 17213Anne Odalarımız
Rahat koltuklar, Lavobo, Bebek Masası ve aradığınız diğer herşey hazır.
Merkez Binamızda:
Engelli tuvaletinin karşısında
Poliklinik katında asansör yanında yer almaktadır.
Ek Binamızda:
Poliklinik katında giriş kapısı karşısında danışmanın yan tarafında yer almaktadır.
Diğer fotoğraflar için tıklayınız
Bu haber 28-10-2012 tarihinde eklendi veya güncellendi.
Toplam okunma sayısı: 16704HASTANEMİZE ÖDÜL
T.C Çanakkale Valiliği İnsan Hakları İl Kurulu Oybirliği ile Hastanemize İnsan Hakları Ödülü verdi.

<a href=CANAKKALE_DEVLET.pps target=_new>Hastanemiz ile ilgili Powerpoint sunusu</a>

Konuyla ilgili olarak Çanakkale Tabip Odasından gönderilen mesaj aşağıda yer almaktadır.

TEBRİKLER

Çanakkale Devlet Hastahanesinin tüm birimlerinde hizmet üreten; yardımcı personelinden, en yetkilisine kadar tüm çalışanlarını, özverili çalışmaları ve gayretleri sonucunda, Çanakkale’de En İyi Kamu Kurumu dalında “İnsan Hakları Ödülü”nü almaları nedeniyle, Çanakkale Tabip Odası Yönetim Kurulu olarak en samimi duygularımızla kutluyor, tebrik ediyoruz.

Ayrıca, Çanakkale Devlet Hastanesi çalışanlarının yetersizlik ve imkansızlıklara rağmen sürdürdüğü öz verili çalışmalarını, yaptıkları fiziki değişiklikler, çağdaş bilim ve teknik ortamın sağlanmasıyla, zenginleşmesine öncülük eden ve bu konuda tüm gayreti gösteren başta Başhekim Dr.Kenan ELİUZ olmak üzere, tüm ekibine taktir ve teşekkürlerimizi sunarız.

Değerli Meslektaşlarım;
Çanakkale Tabip Odasının da 1 temsilciyle katıldığı T.C Çanakkale Valiliği İnsan Hakları İl Kurulu, tüm kurumlara gönderdiği 16.08.2008 tarih ve 2917 nolu yazısıyla, 2008 yılı için ilimizdeki “İnsan Hakları ödülü”ne layık adaylarını belirtmeleri istenmişti.

Bizde Yönetim Kurulu olarak; 06.10.2008 tarih ve 23/1 karar sıra no ile. Çanakkale İli İnsan Hakları Ödülünün “En İyi Kamu Kurumu” bölümüne aday olarak; tüm personelinin özverili çalışmaları, çağdaş bilimi takip etmeleri, fiziki olarak çalışma ortamı ve hizmet ortamını ideal şartlara en uygun hale getiren idarecileri ile birlikte “Çanakkale Devlet Hastanesi”ni kurum olarak, İnsan Hakları Ödülüne, Tabip Odası Yönetim Kurulu olarak aday gösterdik.

Teklifimiz; Kurulun 08.10.2008 tarihindeki toplantısında, odamızın teklif verileri ve toplantı sırasındaki bilgilendirme ve savunmalarıyla, Kurulun 9/2 toplantı ve 2 nolu kararıyla En İyi Kamu Kurumu dalında, Çanakkale Devlet Hastahanesi “İnsan Hakları Ödülü”ne layık görülmüş ve oybirliğiyle seçilmiştir.

Yine Çanakkale seçim sonuçları, Türkiye çapındaki yarışmaya katılması için, Başbakanlık İnsan Hakları Kuruluna gönderilmiştir. Temennimiz, Çanakkale Devlet Hastahanemizin Türkiye çapında da hak ettiği ödüle layık görülmesidir.

Sağlık camiası adına, Çanakkale Devlet Hastahanesi’nin aldığı “İnsan Hakları Ödülü”nden duyduğumuz mutluluk ve kıvancı sizlerle paylaşmak istedik.

Konuyla ilgili veri ve görüntüler ekte olup, daha geniş bilgi ve görüntüleri, Çanakkale Devlet Hastahanesi web sayfasından “http//www.canakkaledevlethastahanesi.gov.tr” temin edebilirsiniz.

Hepinize, etik ve özverili çalışmalarınızdan dolayı takdir ve teşekkürlerimizi sunar, yaşam ve çalışma hayatınızdaki başarılarınızın devamını temenni ederiz.

Saygı ve sevgilerimizle,


Çanakkale Tabip Odası
Yönetim Kurulu Adına
Başkan
Dr. Ersin GİN
Bu haber 28-10-2012 tarihinde eklendi veya güncellendi.
Toplam okunma sayısı: 16230YILIN DOKTORU
BAŞAK BAYRAMA BAŞARILAR DİLİYORUZ
Geçtiğimiz yıl yılın doktoru seçilen hastanemiz Acil Tıp Uzmanı Başak Bayram Akademik hayata başlamak üzere hastanemizden ve ilimizden ayrıldı.
Dokuz Eylül Üniversitesinde Öğretim Görevlisi olarak Meslek yaşamına devam edecek olan Sevgili Başak Bayram'a aramızda olduğu dönemde bize ve kente kattıkları için sonsuz teşekkür ediyoruz.

Başak Bayramla ilgili son haberimiz aşağıda yer aldığı gibi idi.

"Hastanemiz Acil Tıp Uzmanı Dr. Başak Bayram yılın doktoru seçildi.

İl Sağlık Müdürü Dr. Serhat Faruk Özyürek, özverili çalışmasıyla Çanakkale Devlet Hastanesinde Acil Tıp Uzmanı olarak görev yapan Dr. Başak Bayram'ın yılın doktoru olarak seçildiğini belirterek, "Acil tıp uzman hekimimiz tüm sorunlu acil servis müdahalelerinde orada bulunmakta, günlük mesaisi 12-15 saat altına düşmemektedir. Bu özverili çalışması, hastalara güler yüzlü yaklaşımı, tıbbi bilgisi sayesinde Çanakkale Devlet Hastanesi acil servisimizden Üniversite hastanelerine yapılan hasta sevklerimiz yok denecek kadar azalmıştır. Hekimimiz hastalarının içinde bulunduğu acı, telaş ve korkularını kendisi yaşıyormuş gibi görmekte ve her vakada kendi ailesine göstereceği ihtimamı göstermeye çalışmaktadır. Dr. Başak Bayram, hekimlik görevini özveriyle sürdürmesi, kişiliği ve tıp etik değerlerine bağlılığı nedeniyle İl Sağlık Müdürlüğümüzce yılın doktoru unvanına layık görülerek bakanlığımıza bildirilmiş ve ödülünü Sağlık Bakanımız Prof. Dr. Recep Akdağ'ın bizzat kendisinden almıştır" dedi.

Acil serviste doktor arkadaşlarının da çiçek vererek kendisini tebrik ettiği Dr. Başak Bayram da kendisinin böyle bir ödüle layık görülmesinden duyduğu mutluluğu dile getirdi."
Bu haber 30-01-2012 tarihinde eklendi veya güncellendi.
Toplam okunma sayısı: 1162314 Mart Tıp Bayramı Kutlandı
14 Mart Tıp Bayramı Çanakkale Devlet Hastanesinde de kutlandı.

Tabip Odasının düzenlediği Tıp Bayramı kupasında Çanakkale birinciliğini kazanan hastane takımını Baştabib Kenan Eliuz kutladı ve turnuva kupasını baştabiplikte diğer kupalarla birlikte sergilemeye başladı.

Bu haber 11-06-2011 tarihinde eklendi veya güncellendi.
Toplam okunma sayısı: 8925TÜRK STANDARTLARI ENSTİTÜSÜNCE VERİLEN
İÇ TETKİKÇİ EĞİTİMİ BAŞARI İLE TAMAMLANDI
Kursiyerler Albatros testini başarı ile tamamladılar
Hastanemizin her geçen gün büyümesi ve gelişmesi nedeniyle sayıca yetersiz kalan iç tetkikçi sayısını artırmaya yönelik eğitim programı başarı ile tamamlandı. 3 Mart ve 4 Mart tarihlerinde tam gün olarak TSE Denetçi ve Eğitimcisi Erçin Özçelik tarafından yapılan eğitime sayıyı 20 olarak sınırlamamıza rağmen daha yüksek oranda katılma talebi oldu. Eğitim sonrası yapılan sınavda başarılı olanlara Türk standartları Enstitüsünce İç Tetkikçi Sertifikası verilecek. Bu sertifika sahipleri daha öncekilerle birlikte hastanemiz ISO 9001:2000 Kalite çalışmalarında aktif görev alacaklardır.
Eğitimle ilgili diğer resimlere albüm bölümünden erişmek mümkündür.
Bu haber 14-03-2012 tarihinde eklendi veya güncellendi.
Toplam okunma sayısı: 144933 KİŞİ HAYAT BULDU
2 Böbrek Hastası ve Bir Karaciğar hastası Sağlığına kavuştu.
İnşaattan düşerek ağır yaralanan ve beyin ölümü gerçekleşen SY (25) isimli hastamızın organları ile organ nakil bekleyen 3 kişi sağlığına kavuştu.

Çanakkale Devlet Hastanesi olarak organ nakli konusunda yıllardır yaptığımız çalışmalar sonucunda bugüne kadar 10. bağış gerçekleşti.

SY nin ailesi beyin ölümü gerçekleştikten sonra çocuğumuzun organları ile başka insanlar sağlığına kavuşacak ise seve seve bağışlarız dediler ve bu sayede 2 ağır böbrek hastası ve bir ağır Karaciğer hastası sağlığına kavuştu.
Bu haber 14-03-2012 tarihinde eklendi veya güncellendi.
Toplam okunma sayısı: 1312653.Türkiye Milli Pediatri Kongresinde Hastanemiz Çocuk Hastalıkları kliniği hekimlerinden
Uz.Dr.Semra Uğurgelen tarafından hazırlanan ve gönderilen sunu kabul edilerek yayınlandı.
21 - 25 Ekim 2009 tarihleri arasında gerçekleştirilen 53.Türkiye Milli Pediatri Kongresinde Uz.Dr.Semra Uğurgelen tarafından hazırlanan ve sunumu yapılan Miadında Normal Yenidoğanlarda Cold-Stress ve moderate hipotermi sıklığı başlıklı çalışma Türkiyede üniversiteler arası 500 sunum arasından 32. sırada sözlü sunum olarak seçildi ve 23 Ekim 2009 tarihinde Marmaris'te gerçekleştirilen Milli Pediatri Kongresinde sunuldu.Bu haber 07-03-2010 tarihinde eklendi veya güncellendi.
Toplam okunma sayısı: 12896Dr.Çoban Yılın Doktoru Seçildi
Hastanemiz Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı, Baştabip Yardımcısı Uz.Dr.Nazır Çoban Yılın doktoru seçildi.
Çanakkaleden yılın doktoru seçilen Nazır Çoban,
14 Mart 2012 tarihinde Ankarada Kongre sarayında 81 ilden seçilen Yılın doktorları ile birlikte törenle sayın bakanımızın elinden ödüllerini aldı.

Dr Çoban'ı kutluyoruz.
Bu haber 30-09-2013 tarihinde eklendi veya güncellendi.
Toplam okunma sayısı: 951818 Mayıs 2012
Bakanımız Akdağ Hastanemizde
İl Dışına Sevk Gerektiren Ne Eksikse kurulacak.Radyoterapi,Scintigrafi,Yanık tedavi merkezi ve diğerleri.
Sağlık Bakanı Prof.Dr.Recep Akdağ, İl Değerlendirme Toplantısı için Çanakkale'yi ziyaret etti.
Öğlen yemeğinde hastanemizi ziyaret eden ve personelle birlikte sıraya girerek yemek yiyen Akdağ, daha sonra Süleyman Demirel Konferans salonunda sağlık çalışanları ile bir toplantı yaparak çalışanların sorularına cevap verdi. Toplantı sonrası Kolin Otelde ilin tüm yöneticilerinin katıldığı il değerlendirme toplantısını yöneten Akdağ, buradan Eceabat'a geçerek Çanakkale Savaşlarında şehit düşen sağlık personelleri için düzenlenen anma gününe katıldı.
Çalışanlar ve hastalarla görüşen ve sonra il hakkında detaylı değerlendirmelerin yapıldığı il değerlendirme toplantısını yöneten Akdağ, Çanakkale için Sağlıkla ilgili çok önemli bazı kararlar alarak kendisi ile birlikte değerlendirme toplantısında bulunan bakanlığın ve ilin yöneticilerine talimatlar verdi. Bu talimatların gerçekleşebileceği zaman tespit edildi. Detayları kısa süre sonra açıklamak üzere önümüzdeki 1. yıl ve 2. yıl için Çanakkale'de sağlıkla ilgili önemli gelişmeler yaşanacağını belirtmek mümkün.

Bu haber 30-09-2013 tarihinde eklendi veya güncellendi.
Toplam okunma sayısı: 7194Hayat veren eller
Kalbi Parçalanan hasta hayata döndü
İkinci Hayata Merhaba
Hastanemize kesici alet ile yaralanmış olarak getirilen hastamıza yapılan tedaviyi Op. Dr. M. Uygar YAPUCU anlatıyor.

Cuumartesi günü saat 01:00 sularında kesici alet ile ağır yaralı olarak acil servisimize getirilen T.C. isimli hastamıza ilk müdahaleyi acil uzman hekimlerimiz gerçekleştirmiştir.

Hastamızı ameliyata aldığımızda, tansiyonu nerede ise yoktu. Hasta şok durumundaydı. Hastamızın kalbinin sağ karıncığının derin bir şekilde zarar gördüğü ve ciddi kan kaybının da olduğu tespit edildi.

Uzman ekibimizle başarılı bir operasyonla kalp tamiri gerçekleştirildi ve hastamızın hayata dönmesi sağlandı.

Ameliyattan sonra hastamız iki gün yoğun bakımda gözlem altında bakıldıktan sonra Göğüs Cerrahi Servisimize alındı ve kontrolleri yapılmaktadır.

ÇANAKKALE DEVLET HASTANESİ olarak bu tür ciddi ameliyatlara uzman ekip kadromuzla birlikte başarılı bir şekilde gerçekleştirebilmekten dolayı çok mutluyuz.

Daha önce başka illere sevk edilen hastalarımıza artık başarılı bir şekilde tedavi edilmektedir.
Hastanemiz olarak hastamıza yeni hayatında güzel günler dileriz.

Hastanın operasyonunu gerçekleştiren doktor hakkında düşünceleri

Hastamızın düşünceleri; “Hastanenizde görev yapan personellere çok teşekkür ederim. Beni hayata döndüren Op. Dr. M. Uygar YAPUCU doktora ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Kurtulma umudum yokken başarılı bir operasyonla beni hayata döndürdüler. Çok mutluyum ikinci hayata dönmek çok güzel”
Bu haber 30-09-2013 tarihinde eklendi veya güncellendi.
Toplam okunma sayısı: 7028AĞRI POLİKLİNİĞİ AÇILDI

İLİMİZDE SÜREKLİ AĞRI ÇEKEN HASTALAR ARTIK HASTANEMİZDE AÇILAN AĞRI POLİKLİNİĞİNDE TEDAVİ OLACAK

AĞRI: VÜCUDUN HERHANGİ BİR YERİNDEN KAYNAKLANAN NEDENİ BELLİ OLAN VEYA OLMAYAN KİŞİNİN SOSYOKÜLTÜREL YAPISI VE GEÇMİŞ DENEYİMLERİ İLE ALAKALI HOŞA GİTMEYEN BİR DUYUMDUR.

TARİHÇE: AĞRININ GEÇMİŞİ İNSANLIK TARİHİ KADAR ESKİDİR.

TİPLERİ: KANSER AĞRISI
BOYUN AĞRISI
BEL AĞRISI
TRİGEMİNAL NEVRALJİ
BAŞ AĞRISI
ROMATİZMAL AĞRI
BATIN KAYNAKLI AĞRILAR
DOĞUM AĞRILARI
DİĞER
TEDAVİ: ANALJEZİKLER
GİRİŞİMSEL YÖNTEMLER
PSİKOLOJİK YÖNTEMLER
FİZİK TEDAVİ YÖNTEMLERİ
TEDAVİDE EN ÖNEMLİ İLKE AĞRI TEDAVİSİ MULTİDİSİPLİNERDİR. TÜM HEKİMLERİ İLGİLENDİRİR.

HASTALARIMIZA AĞRISIZ GÜNLER DİLERİZ.
Bu haber 28-10-2012 tarihinde eklendi veya güncellendi.
Toplam okunma sayısı: 17418ÇOCUK HASTALARA MORAL
UNICEF MKD Ek Binamızda Yarışma Resimleri Sergiledi
Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Kuruluşu UNICEF'in Türkiye Milli Komitesi Derneği Çanakkale Şubesinin Çanakkale'de düzenlediği "Çocuk Hakları" konulu resim ve kompozisyon yarışmasında ödül kazanan Çanakkale Öğrencilerine ait resimler, hastanemiz Bahattin ve Huriye Demircioğlu Ek binasında sergilendi.

23 Nisan Bayramı törenlerinde yarışmada dereceye giren ve mansiyon alan öğrencilere ödüllerini Sayın Valimiz Orhan Kırlı vermişti.Bu ödüllü resimler Bahattin ve Huriye Demircioğlu ek binamıza gelen Çocuk hastalar tarafından ilgi ile izleniyor.

Konu hakkında konuşan UNICEF MKD Çanakkale Şubesi başkanı Dr. Semra Uğurgelen, yarışmaya katılan tüm öğrencilerin ödüllendirildiğini, her yıl tekrarlanacak olan bu yarışma ile UNICEF'in çocuk gelişimine katkısını artırmayı amaçladıklarını söyledi.

Baştabibimiz Dr.Kenan Eliuz ise, Merkez binamızda olduğu gibi çocuk resimlerini sergileyerek ek binamızda da hastanemize başvuran çocukların varsa hastane korkularını engellemelerini amaçladıklarını söyledi.
Bu haber 14-03-2012 tarihinde eklendi veya güncellendi.
Toplam okunma sayısı: 17726Tüm Dünyaya Sesleniyoruz
BEBEK KATİLLERİNİ KINIYORUZ.
Bebekleri yaşatmak için Çaba sarfettiğini söyleyen dünyaya sesleniyoruz, önce bebeklerin katledilmesini durdurun.

BUGÜN BU VAHŞET İÇİN KONUŞMAMIŞ VE GEREĞİNİ YAPMAMIŞ OLANLARIN BİR DAHA NE İNSAN ADINI NE İNSANLIK KELİMESİNİ AĞZINA ALMAMASI GEREKİR. ZATEN ALSA DA ARTIK BİZİM İÇİN BİR ANLAM İFADE ETMEYECEKTİR.

Din,Dil,Irk,Cinsiyet ayrımı yapmaksızın tüm canlılara yaşam hakkı için çalışan hekimler olarak, ayrım yapmaksızın bir canı kurtarmak için hayatımız boyunca çalışan biz hekimler ve sağlık görevlileri Gazze'de insanların üzerine bomba yağdıran, bebekleri ve insanları insafsızca katleden israili kınıyoruz ve bunu unutmayacağız diyoruz.

DÜNYA SAĞLIK TEŞKİLATININ VE BİRLEŞMİŞ MİLLETLERİN DÜNYADA BEBEK ÖLÜMLERİ SEBEPLERİ ARASINA İSRAİL İLE KOMŞU BİR ÜLKEDE DOĞMUŞ OLMAYI DA ALMASI GEREKİYOR. ÇÜNKÜ BİZ HEKİMLER ARTIK BEBEK ÖLÜMÜ SEBEPLERİNDEN BAHSEDERKEN İSRAİL'İ DE SAYIYORUZ.

Dünyada artık insanlık adına konuşacak olanların bugün bu vahşet adına da konuşması gerekmektedir.

Bu haber 01-02-2012 tarihinde eklendi veya güncellendi.
Toplam okunma sayısı: 14714

Çanakkale Devlet Hastanesi Web Sayfası Ziyaretçilerimize Bilgi Vermek Amacı İle Yayınlanmaktadır.
Resmi İşlemlere Esas Oluşturmaz. PHP HTML SQL Yazılımı Hastanemiz Tarafından kullanılarak Yapılmaktadır.

6,283,567. ziyaret