Logobaşlık logosu


HASTANEMİZDEN DÜNYA TIBBINA KATKI
Dünyada ilk defa hastanemizde uygulanan Ölümden Kurtaran yöntem Dünya Tıp Literatürüne girdi.
Propafenone isimli kalp ilacını kullanarak intihar eden ve 1 saatlik müdahale ile tam olarak hayata döndürülen hastamızda kullandığımız ve dünyada ilk defa kullanılan özel yöntem Dünya Tıp Literatürüne doktorlarımızın adı ile girdi.

Olay tarihinde hastanemizde görev yapan Uz.Dr.Başak Bayram ve halen hastanemiz Acil Servis sorumlu hekimi olarak görev yapan Uz.Dr. Erhan Dedeoğlu isimleri ile yayınlanan makalenin yayın duyurusu http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23083880 adresinde yer almaktadır.

Yayının Orijinal tamamı

Yayının Türkçe Tercümesi
Bu haber 07-01-2014 tarihinde eklendi veya güncellendi.
Toplam okunma sayısı: 4974ACİL SERVİS HİZMETLERİ
Merkez Binamızda ve Bahattin Huriye Demircioğlu Birimizde Acil Servis Hizmetimiz24 saat sürekli verilmektedir.
Acil Servislerimizde her türlü erişkin hastaya ilk müdahale, resusitasyon (yeniden canlandırma) ve acil hastalıkların tedavisi yapılabilmektedir. Acil Servis kalp krizi, kalp ritim bozuklukları, yüksek ateş, karın ağrıları, mide kanamaları, inme (felç), kesiler, kırıklar, trafik kazaları, düşmeler, ani kalp durması, darplar, zehirlenmeler, intihar girişimleri vb birçok acil duruma ilk müdahale ve tedavi yapılan yerdir. Hastanemizde bilgisayarlı tomografi, ultrasonografi, kan tetkikleri vb birçok tetkik 24 saat boyunca yapılabilmektedir.


Aşağıda acil serviste muayene olacak bir hastanın izlediği basamaklar tarif edilmiştir. Erişkin acil servisimizde 17 yaş ve yukarısı hastaların tedavisi yapılabilmektedir.
Kadın Hastalıkları ve Doğum Acilleri ile 16 yaş ve altı hastaların tedavisi Bahattin Huriye Demircioğlu Birimimizdeki Acilde yapılmaktadır. Çok acil durumlarda bu gibi hastaların ilk müdahalesini yaptıktan sonra transfer etmekteyiz.

Bu haber 01-04-2008 tarihinde eklendi veya güncellendi.
Toplam okunma sayısı: 11324Acil Servis’te neden beklemek zorunda kalınabilir?
Acil Servis’te hastaların bekleme sebepleri çeşitlidir:

Acil Servis’e başvuran çok sayıda hasta vardır ve bunlardan bazıları hemen müdahale edilmesi gereken acil hastalardır ki bunlara sizden daha önce hizmet verilecektir.

Özellikle Gripal enfeksiyonların yaygın olduğu zamanlarda aynı saatlerde yüksek sayıda hasta acil servisimize başvurmaktadır.
Bu durumda bazan sıra beklemek gerekmektedir.

Sizden teşhis amacıyla istediğimiz laboratuar, röntgen ve diğer testlerin sonuç vermesi zaman alır.

Eğer hastalığınızla ilgili bir konsültan doktora danışılmışsa, ilgili konsültan doktorun sizi değerlendirmesi ve tekrar sorumlu doktora dönmesi zaman alabilir.

Sizi birden fazla dalda konsültan doktor görebilir ve sizin hastalığınıza en uygun tedavi planını kararlaştırmak için aralarında bilgl alışverişinde bulunmaları gerekir.

Bazen hastalığınızı daha iyi anlayabilmek için sizi ilk gören ve sevk eden doktorlarla konuşmak ve varsa hastanemizdeki dosyanızdaki eski bilgilere ulaşmak gerekir.

Acil’de gecikme nedeniniz ile ilgili sorularınız varsa sizin tedavinizi yapan doktorlardan gerekli açıklamayı alabilirsiniz.

Ancak unutulmaması gereken en önemli nokta Acil Servislerin hayat kurtaran birimler olduğudur. Her an hazır olabilmesi için gereksiz yere meşgul edilmemesi gerekir.
Bu nedenle öncelikle Sağlık Ocakları, Aile Hekimleri ve nihayet hastane poliklniklerine başvurmak gerekir.

Bu haber 01-04-2008 tarihinde eklendi veya güncellendi.
Toplam okunma sayısı: 11749

Çanakkale Devlet Hastanesi Web Sayfası Ziyaretçilerimize Bilgi Vermek Amacı İle Yayınlanmaktadır.
Resmi İşlemlere Esas Oluşturmaz. PHP HTML SQL Yazılımı Hastanemiz Tarafından kullanılarak Yapılmaktadır.

6,273,075. ziyaret